VI LO IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Lekcja na żywo

23.10.2014 roku klasa I C uczestniczyła w zorganizowanej przez nowo otwarte Muzeum Historii Żydów lekcji otwartej pt. "Opowieść o Żydach polskich". Dzięki tym zajęciom młodzież mogła poznać w skrócie historię polsko-żydowskiej przeszłości. W lekcji przez Internet brało udział 400 tys. uczniów z całego kraju. Nie zabrakło też i VI LO im. Zesłańców Sybiru.

Tekst-  p. Alina Konkolewska- nauczycielka j.polskiego

 

Mistrzostwa Służb Mundurowych

W miesiącu październiku uczniowie VI LO i gimnazjum nr 6 kibicowali zawodnikom toruńskim w drugich Mistrzostwach Ogólnopolskich Służb Mundurowych.

Więcej…

 

Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej w Toruniu

24.10.2014 r. w Dworze Artusa w Toruniu odbyła się uroczysta Gala w dniu Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej , uczestniczyli licznie zgromadzeni goście z Szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk dypl. Janem Rynkiewiczem na czele.

Więcej…

 

Uroczystości na Barbarce

Co roku pod koniec października w lesie barbarskim odprawiane jest uroczyste nabożeństwo w intencji mieszkańców Torunia - ofiar masowych egzekucji, przeprowadzanych w tym miejscu w 1939 r. przez hitlerowców. Szacuje się, że śmierć poniosło około 600 osób. Organizatorami Apelu byli: Dowódca Garnizonu Toruń, Prezydent Miasta Torunia i Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego. Jak co roku nie zabrakło klas mundurowych VI LO w tym roku brali tez udział uczniowie klas mundurowych  naszego  6 Gimnazjum.

Tekst i zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel EdB

 

RUSZYŁA SEKCJA STRZELECKA LOK „KALIBER”

Na strzelnicy szkolnej rozpoczęły się zajęcia sekcji strzeleckiej LOK „Kaliber” Sekcja podzielona jest na grupy –  VI Licem Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 6.

Więcej…

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support