VI LO IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Klasa I a na konferencji pn."Dopalacze problemem XXI wieku"

W dniu 6 października 2015r. podczas konferencji w Dworze Artusa  uczennice z I a wysłuchały kilku prelekcji na temat dopalaczy jako nowych narkotyków, przyczyn sięgania po środki psychoaktywne oraz niepożądanych działań środków odurzających i objawów zatruć dopalaczami.

Więcej…

 

Ostatni dzień obozu klas mundurowych

W ostatnim dniu obozu klas mundurowych odbyły się zawody użyteczno- obronne. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich siłę (przetaczanie samochodu, przeciąganie liny), współpracę w grupie (zabawa czołg, rozpalanie ogniska bez użycia zapałek lub innych zapalaczy), umiejętności  zakładania odzieży ochronnej. Na koniec - podsumowano zmagania i pięciodniowy pobyt na terenie jednostki wojskowej. Uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w obozie.

Tekst:Administrator serwisu
Zdjęcia: p. J. Myrcha- nauczyciel EdB

 

Klasa I a i II a na zajęciach nt. "Taki jesteś mocarz? Jak stać się szczęśliwym nastolatkiem?

W dniu 2 października 2015 r. uczniowie klas opiekuńczo-wychowawczych i bezpieczeństwa wewnętrznego wzięli udział w interesujących zajęciach w Wyższej Szkole Bankowej, podczas których poznali motywatory i demotywatory życiowe oraz uzyskali odpowiedzi na pytania "Jak podnieść poczucie własnej wartości?, Jak stać się szczęśliwym nastolatkiem?  Jak nie ulegać presji środowiska?". Najbardziej aktywne uczennice z VI Lo otrzymały w nagrodę przenośne ładowarki.

Opiekunowie:Hanna Senderek, Justyna Radomska
Zdjęcia i tekst: Hanna Senderek

 

Czwarty dzień obozu klas mundurowych

Zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel EdB

 

Trzeci dzień obozu klas mundurowych

30 września to trzeci dzień obozu klas mundurowych na terenie jednostki wojskowej na Podgórzu. Uczniowie odwiedzili Wojskową  Komendę Uzupełnień, gdzie zapoznali sie z  zadania WKU w strukturach Sił Zbrojnych, zasadami naboru do szkół wojskowych, oraz do NSR  Spotkali się też z  dowódcą JW1440  i poznali zadania jednostki  w Siłach Zbrojnych, zwiedzili salę tradycji, bazę szkoleniową i miejsca pracy żołnierzy.Uczniowie wzięli tez udział w  uroczystej zbiórce na terenie CSAiU.

Tekst: Administrator serwisu
Zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel  EdB

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support