VI LO IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Drugi dzień obozu

W drugim dniu obozu uczniowie uczestniczyli w szkoleniu ogniowym (strzelanie z karabinu kbks, rzut granatem, postawa strzelecka oraz budowa broni), oraz w szkoleniu taktycznym (działanie pojedynczego żołnierza na polu walki). Po obiedzie- ćwiczyli musztrę.

Zdjęcia: p. Renata Hałabuza i Administrator serwisu

 

Obóz integracyjny klas mundurowych

21 września rozpoczął się integracyjny obóz klas mundurowych, który zorganizowany jest na terenie Dywizjonu Zabezpieczenia Centrum Szkolenia Uzbrojenia Artylerii i Uzbrojenia. W programie obozu przewidziane są zajęcia saperskie, szkolenie ogniowe, taktyczne, chemiczne, z łączności oraz musztra. Ponadto uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z zadaniami 12. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Żandarmerii Wojskowej oraz zasadami naboru do szkół wojskowych i NSR podczas spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel EDB

 

Dzień Sybiraka

Zdjęcia: Administrator serwisu

 

Narodowe czytanie Trylogii

W naszej szkole odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Więcej…

 

XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

12 września w Białystoku odbył się XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W uroczystościach brała udział delegacja młodzieży z naszej szkoły wraz z Sybirakami. Wyjazd zorganizowany był przez Związek Sybiraków Oddział Toruń przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej…

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support