VI LO IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Pomnik- Zesłańcom Sybiru

Na boisku szkolnym zostały już ustawione płyty pomnika poświęconego Zesłańcom Sybiru. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpi 10 czerwca 2016.

Tekst: Administrator serwisu
Zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel EdB

 

Wmurowanie aktu erekcyjnego

25 maja 2016 roku wmurowano akt erekycyjny pod pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru, który stanie 10 czerwca 2016 roku na terenie naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział Sybiracy z Oddziału Związku Sybiraków w Toruniu: p. Weronika Janowicz, p. Danuta Szelatyńska, p. Krystyna Buniak, p. Stanisław Dubiel, p. Wiesław Chruścielewski. W kapsule razem z aktem erekcyjnym zostały umieszczone zdjęcia klas, listy uczniów i nauczycieli, bieżące wydania dzienników gazet toruńskich: Nowości i Gazety Pomorskiej, moneta 2- złotowa poświęcona Sybirakom oraz monety wydane w roku 2016.

Tekst i zdjęcia: Administrator serwisu

 

Podławek nr 4

Ukazał się już 4 w tym roku szkolnym numer gazetki VI LO "Podławek". Zachęcamy do czytania oraz do dzielenia się swoją twórczością literacką i poetycką. Piszcie o tym co Was interesuje, co Was denerwuje i co Was cieszy. Czekamy na teksty.

Redakcja Gazetki "Podławek"

 

Marsz Pileckiego

21 maja br. uczniowie VI LO oraz Gimnazjum Nr 6 uczestniczyli w VI Toruńskim Marszu Pułkownika Pileckiego.

Więcej…

 

Wykład teologiczny

19 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sympozjum zorganizowanym przez Wydział Teologii UMK pt. "Gościnność - dla kogo? Perspektywa biblijna".

Więcej…

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support