GIMNAZJUM NR 6 IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Wmurowanie aktu erekcyjnego

25 maja 2016 roku wmurowano akt erekycyjny pod pomnik poświęcony Zesłańcom Sybiru, który stanie 10 czerwca 2016 roku na terenie naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział Sybiracy z Oddziału Związku Sybiraków w Toruniu: p. Weronika Janowicz, p. Danuta Szelatyńska, p. Krystyna Buniak, p. Stanisław Dubiel, p. Wiesław Chruścielewski. W kapsule razem z aktem erekcyjnym zostały umieszczone zdjęcia klas, listy uczniów i nauczycieli, bieżące wydania dzienników gazet toruńskich: Nowości i Gazety Pomorskiej, moneta 2- złotowa poświęcona Sybirakom oraz monety wydane w roku 2016.

Tekst i zdjęcia: Administrator serwisu

 

Marsz Pileckiego

21 maja br. uczniowie VI LO oraz Gimnazjum Nr 6 uczestniczyli w VI Toruńskim Marszu Pułkownika Pileckiego.

Poprawiony (poniedziałek, 23 maja 2016 18:20)

Więcej…

 

X Rajd Rowerowy Śladami Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego

21 maja 2016 r. odbył  X Rajd w który był zorganizowany przez PTTK w Toruniu i Zespół Szkół nr 10 w Toruniu. W uczestniczyło  w nim 78 osób, w tym trzech uczniów naszego Gimnazjum: Wiktor Kozerski z IIA oraz Szymon Kwaśniewski i Robert Pietrkiewicz z IA.

Więcej…

 

Wykład teologiczny

19 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sympozjum zorganizowanym przez Wydział Teologii UMK pt. "Gościnność - dla kogo? Perspektywa biblijna".

Poprawiony (niedziela, 22 maja 2016 18:53)

Więcej…

 

Szkoła zorientowana technologicznie

Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego KLASA ZE SNÓW przyznała naszej szkole godło SZKOŁY ZORIENTOWANEJ TECHNOLOGICZNIE.

Poprawiony (czwartek, 19 maja 2016 14:11)

Więcej…

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support