GIMNAZJUM NR 6 IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

Zajęcia z samoobrony

W piątki w sali nr 7 ZS 1 o godz. 14.30 odbywają się zajęcia samoobrony dla uczniów VI LO i Gim. 6. Obejmują one takie sztuki walki jak: judo, ju-jitsu oraz elementy MMA. Treningi prowadzi trener Dariusz Huczuk z klubu Bushi, współpracujący już wiele lat z naszą szkołą. Zajęcia skierowane są głównie dla uczniów klas mundurowych, choć nie tylko. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych, pragnących poznać tajniki sztuk walki. Więcej informacji na temat zajęć u p. Ewy Trawińskiej - nauczycielki w-f.

Tekst i zdjęcia: p. Ewa Trawińska- nauczycielka wf.

Porządkowanie mogił żołnierzy

Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców porządkowali mogiły żołnierzy poległych w obronie ojczyzny na cmentarzu przy ul. Grudziądzkiej. Gimnazjaliści oczyścili pomniki, zagrabili liście, zapalili znicze. Oddali hołd poległym żołnierzom, uczcili pamięć tych, którzy odeszli.

Tekst i zdjęcia: p. Beata Opalach- wychowawczyni klasy Ia

Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej

W dniu 28 października uczennice Gimnazjum nr 6 brały udział w Mistrzostwach Torunia piłki nożnej szóstek piłkarskich. Zawodniczki rywalizowały ze szkołami Gimnazjum nr  16 i Gimnazjum nr 3. Mimo dużego zaangażowania w grze nie wyszliśmy z grupy.

Poprawiony (środa, 29 października 2014 21:03)

Gazetka na 6- nr1

Za kilka dni ukaże się NOWY, REWELACYJNY, W NOWEJ SZACIE GRAFICZNEJ numer gazetki gimnazjalistów "NA SZÓSTKĘ"

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA! ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Jeśli chcesz się przyłączyć do nas- spotykamy się we wtorki o godzinie 14:30 w sali 25.

Uroczystości na Barbarce- 26 października 2014

Co roku pod koniec października w lesie barbarskim odprawiane jest uroczyste nabożeństwo w intencji mieszkańców Torunia - ofiar masowych egzekucji, przeprowadzanych w tym miejscu w 1939 r. przez hitlerowców. Szacuje się, że śmierć poniosło około 600 osób. Organizatorami Apelu byli: Dowódca Garnizonu Toruń, Prezydent Miasta Torunia i Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego. Jak co roku nie zabrakło klas mundurowych VI LO w tym roku brali tez udział uczniowie klas mundurowych  naszego  6 Gimnazjum.

Tekst i zdjęcia: p. Jan Myrcha- nauczyciel EdB

Poprawiony (poniedziałek, 27 października 2014 16:33)

Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support