GIMNAZJUM NR 6 IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W TORUNIU

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

Spotkanie świąteczne

22 grudnia odbyło się w naszej szkole przedświateczne spotkanie całej społeczności szkolnej, Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością p. Krystyna Buniak- Sybiraczka, która opowiedziała o swoich przeżycia z zesłania na Syberię oraz podzieliła się wspomnieniami ze spędzonych tam Świąt Bożego Narodzenia. Po spotkaniu w sali gimnastycznej delegacja szkoły złożyła znicz pod pomnikiem upamiętniającym zesłania. Na koniec odbyły się wigilie klasowe oraz wigilia pracowników szkoły.

Tekst i zdjęcia: Administrator serwisu

 

Warsztaty filmowe

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w profesjonalnych warsztatach filmowych, które prowadził Pan Remigiusz Zawadzki - reżyser, dokumentalista.

Więcej…

 

Żywa lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii przygotowanej przez członków grupy rekonstrukcyjnej. 

Więcej…

 

Na gali

Pagnę poinformować, iż dzisiaj odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu ?Z kamerą wśród Piastów? w Centrum Kultury ?Browar B.? we Włocławku. Każdy z uczniów (Weronika Wiśniewska, Dominik Wicherek, Adam Łasiński, Agata Kurdynowska, Jakub Zieliński) za zajęcie II miejsca otrzymał nagrody rzeczowe o wartości 200zł. Natomiast szkoła otrzymała w ramach Nagrody Publiczności sprzęt o wartości 1300zł.

Tekst i zdjecia: p. Mariusz Wiśniewski- nauczyciel historii

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support